kurs techniczno-stolarski z elemntami użytkowych technik zdobniczych
WIEK: 7/12 i 13/17 lat

Zajęcia techniczno-modelarskie dla chłopców, którzy z zamiłowaniem podchodzą do piłowania, wbijania, wiercenia, heblowania, szlifowania. Doskonałe zajęcia dla małych majsterkowiczów, którzy z pasją będą tworzyć, naprawiać i konstruować własne urządzenia, maszyny i budowle.

Zajęcia dla dzieci łączą w sobie elementy techniki, modelarstwa i stolarstwa. Doskonale rozwijają zdolności manualne, twórcze myślenie oraz umiejętności konstruktorskie i planowania przestrzennego. Inspirują i motywują do samodzielnego działania, co wzmacnia poczucie własnej wartości wśród młodych konstruktorów. Uczestnicy w trakcie zajęć uczą się projektowania przedmiotów, dobierania form i materiałów. Na warsztatach dla dzieci, uczestnicy uczą się również stosowania narzędzi, które często potem towarzyszą im przez całe życie – młotki, śrubokręty, wkrętarki, itp. Nasi wychowankowie to prawdziwe „Złote Rączki”.

Cel zajęć

– zapoznanie z zasadami projektowania i wytwarzania przedmiotów użytkowych,
– rozwijanie umiejętności konstruktorskich i planowania przestrzennego
– nabywanie umiejętności bezpiecznego posługiwania się narzędziami praktycznymi (piły, młotki, wkrętarki, szlifierki, wyrzynarki, itp.)
– rozwój logicznego i twórczego myślenia oraz umiejętności praktyczno-technicznych,
– poszerzenie wiedzy szkolnej z zakresu techniki i majsterkowania.

Efekty nauki

– samodzielne tworzenie drobnych przedmiotów z zakresu stolarki drewnianej (wieszaki, budki dla ptaków, wiatraki, itp.)
– umiejętne wykorzystywanie technik zdobniczych do ozdabiania wytworzonych przedmiotów (mozaika, linoryt, pirografia –wypalanie, itp.)
– bezpieczne użytkowanie narzędzi wykorzystywanych w pracach technicznych (np. pirograf, aerograf, wykrojnik, szlifierka, gilotyna, dłuto, itp.)
– właściwy dobór techniki zdobniczej do ozdabianej i wytwarzanej powierzchni.

Wiek uczestników

– 7 do 12 lat
– 13 do 17 lat

Czas trwania zajęć

2 godziny lekcyjne (2 x 45 min), raz w tygodniu

Czas trwania kursu

2 semestry / 64 godzin