Szlifujemy talenty przez cały rok

Dobiega końca kolejny rok naszej wspólnej pracy nad rozwijaniem talentów i pasji naszych podopiecznych. W trakcie całego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły poznawali język sztuki oraz poszczególne elementy jego alfabetu – kropkę, linię, plamę i barwę.

W tym roku skupiliśmy się na zgłębianiu tajników rysowania martwej natury oraz postaci klasycznej i fantasy. Nie zabrakło jednak w naszej pracy również malowniczych pejzaży, niejednokrotnie inspirowanych malarstwem znanych artystów.

W tym roku było wyjątkowo barwnie i kolorowo. Dominowało malarstwo akrylowe i akwarelowe. Dla wielu uczniów akwarela, mimo, że stanowi trudną sztukę malowania plamą, stała się fascynującą przygodą. Poradzili sobie z nią doskonale. Również sucha pastela skradła serca naszych uczniów, którzy z ogromną determinacją i cierpliwością tworzyli swoje pejzaże.

Wernisaż 2018

Jak co roku ukoronowaniem naszej całorocznej pracy jest końcoworoczna wystawa podczas, której możemy zaprezentować prace naszych uczniów. To dzień na który czekamy wszyscy. Jest ważnym wydarzeniem zarówno dla naszych młodych artystów, ich rodzin, jak i nauczycieli.

Kolejny raz w przestronnym holu Szkoły Podstawowej numer 6 im Hipolita Cegielskiego w Poznaniu odbył się wernisaż wystawy prac naszych młodych artystów. Wystawa przyciągnęła liczne grono zwiedzających, a autorzy tak bogatego zbioru, zebrali mnóstwo gromkich braw.

Ponad 500 prac zapierało dech w piersiach. Dorośli z niedowierzaniem przyglądali się portretom, pejzażom i martwej naturze. Z wielu prac, pomimo bardzo młodego wieku autorów, biła dojrzałość, wrażliwość i niesamowita ekspresja.

Przyjaciele 

Wernisaż wystawy jest ważny nie tylko dla nas. To również ukoronowanie współpracy z przyjaciółmi, którzy przez cały rok wspierają nasze działania i twórczość naszych artystów. Dlatego korzystając z okazji, chcemy podziękować całej kreatywnej drużynie marki RENESANS i CRAFTART,  które nieustannie wspiera nas w rozwoju pasji i talentów naszych uczniów.

 

 

Fotorelacja

 

UWAGA! W naszej galerii jest sporo zdjęć. Poczekaj, aż wszystkie się załadują i odśwież strone :)!

 

 

 

Jeśli uważasz, że to co robimy jest ważne, napisz nam o tym. Oznacz sercem nasze zdjęcie. Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami, wrażeniami, opinią. 🙂