Renesans – Twoje twórcze odrodzenie!

Od lat wykorzystujemy na naszych kursach i warsztatach produkty polskiej marki Renesans. Media i artykuły plastyczne doskonale sprawdzają się nie tylko w rysunku czy malarstwie, ale również w szeroko rozumianych technikach mix-mediowych i zdobniczych. Bogactwo i różnorodność produktów: farby, ołówki, kredki, flamastry typu promarker, tusze, media i preparaty, werniksy, masy i pasty strukturalne, pigmenty, złocenie, narzędzia, pędzle, itp….,  pozwala na szerokie zastosowanie i nieograniczone, twórcze możliwości.

Szeroka gama produktów to zasługa nie tylko kreatorów marki, ale również klientów, których kreatywność, pomysłowość oraz chęć dzielenia się swoimi spostrzeżeniami sprawia, że marka nieustannie rozwija się odpowiadając na potrzeby artystów, hobbystów i rękodzielników.

Aby zatem odkryć możliwości marki Renesans, poznać bogactwo mediów i preparatów do twórczości plastycznej i hobbystycznej, zapraszamy Cię do wzięcia udziału w pierwszej edycji akademii Cztery pory roku z Renesansem – WIOSNA. W trakcie warsztatów i pokazów poznasz właściwości mediów oraz możliwości wykorzystywania ich w sztukach plastycznych i użytkowych.

Zarezerwuj czas 25-26 marca 2017 r.

Program I edycji akademii Cztery pory roku z Renesansem – WIOSNA

25 marca 2017 r – SOBOTA

10.00-14.00

PROJEKT 1

Tacka kawowa z zastosowaniem nowych farb akrylowych Flow, zdobiona techniką decoupage z zastosowaniem delikatnego papieru klasyczneg, szablonów, wykończona wielobarwnymi cieniwaniami i powłoką odporną na wysokie temperatury.

PROWADZĄCY: Ilona Hałazińska

CENA: 150 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.00-14.00

PROJEKT 2

Anioł, łucznik, mag, wojownik i inne klasyczne archetypy postaci fantasy w rysunku koncepcyjnym – mini kurs rysunku fantasy z zastosowaniem nowych, alkoholowych markerów rysunkowych Propic Renesasns z dwoma końcówkami ( typ promarker), obejmuje naukę łączenia i mieszania barw, cieniowania z zastosowaniem blendera alkoholowego. Poniżej prezentowane są przykładowe prace. Uczestnik kursu wykona postać fantasy wg własnego pomysłu i projektu.

PROWADZĄCY: Artur Hejna – komiksiarz, rysownik, nauczyciel rysunku fantasy od lat współpracujący z ASIR Malowan Kuźnia

CENA: 120 PLN

 

 

 

Projekty poniżejj prezentowanych postaci wykonane były do projektów: Kryształy Czasu: Legenda o Katanie i  Wolsung: Magia Wieku Pary.

 

14.00 – 14.30

Przerwa kawowa

14.30-15.00

POKAZ DLA UCZESTNIKÓW KURSÓW: Woski Ambiente Wax – omówimy i pokażemy gamę nowych, akrylowych wosków do zabezpieczania farb kredowych i akrylowych. Pokażemy, jak w prosty sposób nakładać woski Ambinte Wax, jak cieniować, wybielać lub przyciemniać  surowe drewno i malowane powierzchnie.

PROWADZĄCY: Ilona Hałazińska

15.00- 19.00

PROJEKT 3

Tablica na zapiski z efektem deski i słojów – stylizacja farbami kredowymi Ambiente Chalky Colors z elementem tablicy na zapiski zdobiona szbalonami teksturowymi i dekoracyjnymi, zabezpieczona matowym woskiem wygładzającym.

PROWADZĄCY: Ilona Hałazińska

CENA: 120 zł

15.00 – 19.00

PROJEKT 4

Kwiaty akwarelowe – wykonane techniką klasycznego malarstwa akwarelowego z zastosowaniem preparatów maskujących, mini kurs doskonały jest nie tylko dla miłośników techniki, ale również osób poszukująych nowych wyzwań i inspiracji w tworzeniu małych form użytkowych (kartek, albumów, itp.).

PROWADZĄCY: Anastasia Skorikova

CENA: 120 zł

 

 

 

 

 

 

 

26 marca 2017 r. – NIEDZIELA

10.00-14.00

PROJEKT 5

Zegar industrialny – mixed mediowy zegar wykonany z zastosowaniem różnych mediów i preparatów malarskich w tym min. farb akrylowych Flow, szlagmetalu, mas i past strukturalnych, akwareli w płynie oraz wielu narzędzi pozwalających na uzyskanie ciekawej faktury i budownaniu strukturalnego tła.

PROWADZĄCY: Ilona Hałazińska

CENA: 120 zł

10.00-14.00

PROJEKT 6

Wiosenne ornamenty –  stylowa poszewka na poduchę malowana farbami akrylowymi do tkanin Renesans z nauką mieszania i dobierania kolorów do wybranych wzorów i ornamentów.

PROWADZĄCY:  Anastasia Skorikova

CENA: 100 zł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.30-15.00
POKAZ DLA UCZESTNIKÓW KURSÓW: Pokaz i omówienie farb akrylowych Colors, Akry’l, Flow, Ambiente –  różnice, ich możliwości i zastosowanie.

PROWADZĄCY: Ilona Hałazińska

15.00-19.00

PROJEKT 7

Wiosenna apaszka – malowanie na jedwabiu z zastosowaniem 3 technik malarskich – konturowego, akwarelowego i rezerważowego z wykorzystaniem preparatów do efektów specjalnych.

PROWADZĄCY: Ilona Hałazińska

CENA: 150 zł

15.00-19.00

PROJEKT 8

Blejtram z pejzażem – intepretacja obrazu impresjonistcznych mistrzów w malarstwie akrylowym. Teoria koloru, koło barw, omówienie perspektywy oraz nauka, krok po koroku, budowania krajobrazu. Mini kurs jest doskonały nie tylko dla miłośników technik malarskich, ale również osób poszukująych nowych wyzwań i inspiracji w tworzeniu małych form użytkowych i technik zdobniczych (meble, zegary, tace, itp.).

PROWADZĄCY:  Anastasia Skorikova

CENA: 140 zł

Organizatorzy:

UWAGA! Przy zgłaszaniu udziału na poszczególne warsztaty, wpisz w treści wiadomości numer pojektu, w kótrym chcesz brać udział. Przy zapisie na drugi warsztat obowiązuje 5% rabatu, przy zapisie na 3 i 4 warsztaty obowiązuje 10% rabatu.

W czasie trwania akademii obowiązuje 5% rabatu przy zakupie wybranych produktów marki Renesans.