Kurs malowania akwarelą – 5 modułów (5 x 3,5h)

Malarstwo akwarelowe cieszy się ogromną popularnością ze względu na swój niepowtarzalny charakter: lekkość i swobodę. Podczas naszego 5 etapowego kursu odkryjemy eteryczny świat akwareli dla wszystkich tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą techniką. Tym z kolei, którzy postawili już swoje pierwsze kroki w malarstwie akwarelowym, pomożemy uporządkować i wzbogacić dotychczasową wiedzę i twórcze umiejętności. 

DLACZEGO MUSISZ WZIĄĆ UDZIAŁ W KURSIE?

Jeżeli jesteś osobą kreatywną, której zależy na rozwoju osobistym i zdobyciu nowych umiejętności artystycznych, lecz borykasz się z wyborem odpowiednich ku temu zajęć, to ten kurs jest dla Ciebie. Dzięki niemu zdobędziesz fundamentalną wiedzę na temat różnorodnych technik stosowanych w malarstwie akwarelowym, niezbędnych narzędzi i mediów za pomocą, których uzyskasz niepowtarzalne efekty. 

Co ważne – ten kurs to obok teorii i wykonania finalnej pracy, doskonała dawka praktycznych umiejętności zdobytych poprzez etap specjalnie dobranych zestawów ćwiczeń.

OPIS TECHNIKI

Technika malowania farbą akwarelową jest jedną z najbardziej wymagających technik, ponieważ nie mamy prawie żadnej możliwości wprowadzania poprawek oraz retuszy. Nazwa “akwarela” odnosi się zarówno do samej techniki jak i nazwy obrazów wykonanych tą metodą.

Poprzez nakładanie rozwodnionego pigmentu na specjalistyczny papier malujemy nie pozostawiając wyraźnego duktu pędzla, przez co faktura kartki wciąż pozostaje widoczna. Charakterystycznym efektem jest “zwiewny” charakter samego dzieła.

W TRAKCIE KURSU NAUCZYSZ SIĘ

  • malować techniką akwarelową (techniki: mokre na suche, mokre w mokre)
  • wybierać odpowiednie pędzle do swoich prac,
  • dbać o narzędzia i farby,
  • zasad mieszania się kolorów,
  • efektu maskowania,
  • tworzyć efekty specjalne: użycia soli i folii,
  • zasad kompozycji,
  • podstaw perspektywy

KURS ZAWIERA

Teorię

Podstawowe założenia i tajniki danej techniki. Zasady kompozycji, tworzenia kolorów i efektów specjalnych w malarstwie akwarelowym.

Ćwiczenia

Przed przystąpieniem do tworzenia pracy właściwej przećwiczysz daną technikę. Ćwiczenia pomagają zrozumieć teorię oraz utrwalają zasady tworzenia w obrębie danej techniki.

Materiały PDF

Podsumowanie najważniejszych zagadnień. Zbiór grafik do wykorzystania w pracy nad kolejnymi, samodzielnymi projektami.

Materiały plastyczne

Wszystkie narzędzia i materiały plastyczne są wliczone w cenę kursu. Komplet materiałów do ćwiczeń i wykonania pracy właściwej zapewnia organizator kursy.

MODUŁY KURSU

Moduł I – ilustracja z kaktusem

W trakcie tych zajęć zdobędziesz elementarną wiedzę z posługiwania się techniką akwarelową (mokre na suche) i dobieraniem odpowiednich narzędzi do tej metody. Dodatkowo poznasz zasady poprawnej kompozycji, teorię barw oraz zasady mieszania kolorów.

Termin: 29 listopada 2019 r., g. 17:30-21:00

Moduł II – studium owada

Podczas tego kursu poszerzysz i utrwalisz swoją wiedzę z zakresu posługiwania się techniką akwarelową. Na przykładzie uroczego owada nauczysz się jak poprawnie przenosić kształt wybranego obiektu w skali, jednocześnie zachowując odpowiednie proporcje. Nauczymy Cię także techniki mokre na mokre i efektu specjalnego z zastosowaniem soli.

Termin: 13 grudnia 2019 r., g. 17:30-21:00

Moduł III – gwieździste niebo

Podczas tych zajęć stworzysz efektowny pejzaż nocny z zorzą polarną. Podczas kursu poznasz technikę lawowania i stworzysz efekty specjalne przy użyciu folii oraz farby fosforyzującej (świecącej w ciemności). Zaznajomisz się także z podstawami perspektywy oraz utrwalisz wiedzę o technice mokre na mokre.

Termin: 10 stycznia 2020 r., g. 17:30-21:00

Moduł IV – zimowy krajobraz

Podczas kolejnego spotkania wspólnie stworzymy zimową, akwarelową ilustrację. Śnieżny pejzaż z chatką będzie zwieńczeniem ćwiczeń i zajęć, na których omówimy technikę negatywową w akwareli. Przypomnimy sobie wykorzystane w poprzednich projektach efekty specjalne.

Termin: 17 stycznia 2020 r., g. 17:30-21:00

Moduł V – wiosenny pejzaż

W trakcie tego kursu zgłębisz tajniki malowania akwarelą tworząc wyjątkowy pejzaż krajobraz. Utrwalisz wiedzę o technice, narzędziach i mediach wykorzystywanych w akwareli (lawowanie, maskowanie, dopracowanie detali akwarelowymi kredkami). Dodatkowo nauczysz się jak konstruować pejzaż oraz jakie są podstawowe zasady perspektywy. 

Termin: 21 lutego 2020 r., g. 17:30-21:00

CENA

Koszt 1 modułu (3,5h) – 120zł

ZAPISY

Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca i dokonanie płatności za warsztaty.

Ilość miejsc jest ograniczona.

Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku małej liczby zgłoszeń.

Zgłoś swój udziału i wyślij zgłoszenie przez formularz ONLINE lub adres: sekretariat@malowanakuznia.pl lub zadzwoń 696 475 482