Kolejny rok pracy za nami. W trakcie całego roku szkolnego nasi uczniowie w wieku do 5 do 17 lat, pod okiem nauczycieli Malowanej Kuźni, pilnie pracują zgłębiając tajniki rysunku i malarstwa oraz wszelkich sztuk plastycznych i użytkowych.

Ukoronowaniem naszej całorocznej pracy jest końcoworoczna wystawa podczas, której już od wielu lat, prezentujemy prace naszych uczniów. To dzień na który czekamy wszyscy. Jest ważnym wydarzeniem zarówno dla naszych młodych artystów, ich rodzin, jak i nauczycieli.

 

I nastał ten dzień …

9 czerwca 2017 r. w przestronnym holu Szkoły Podstawowej numer 6 im Hipolita Cegielskiego w Poznaniu odbył się tegoroczny wernisaż wystawy prac naszych młodych artystów. Wystawa przyciągnęła liczne grono zwiedzających, a autorzy tak bogatego zbioru, zebrali mnóstwo gromkich braw.

Towarzyszyła nam radość, uśmiech i łzy wzruszenia. Nawet róże tego dnia przybrały odświętny malarski „strój” mieniąc się bogactwem barw.

Ponad 300 prac zapierało dech w piersiach. Dorośli z niedowierzaniem przyglądali się pracom z interpretacją obrazów Vincenta van Gogh’a, portretami, pejzażem i martwą naturą. Podziw wzbudzały prace z postaciami fantasy, które bacznie spoglądały na zwiedzających.

Z wielu prac, pomimo bardzo młodego wieku autorów, biła dojrzałość, wrażliwość i niesamowita ekspresja.

 

Bez przyjaciół ani rusz …

Ten dzień jest ważny dla nas, ale również dla naszych przyjaciół, którzy przez cały rok wspierają nasze działania i twórczość naszych artystów. Dlatego korzystając z okazji, chcemy podziękować całej kreatywnej drużynie marki RENESANS, która nieustannie wspiera nas w rozwoju pasji i talentów naszych uczniów.

 

Fotorelacja

 

 

 

 

Jeśli uważasz, że to co robimy jest ważne, napisz nam o tym. Oznacz sercem nasze zdjęcie. Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami, wrażeniami, opinią. 🙂