ART KIDS Kurs plastyczny dla dzieci od 7 do 9 lat2023-08-30T09:16:59+02:00

Czy Twoje dziecko spędza godziny rysując ulubione postacie z bajek, ale zaczyna odczuwać pragnienie rozwijania swoich umiejętności rysowania i malowania?

Kurs rysowania i malowania ART KIDS
dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat,
które kochają świat rysunkowych bohaterów,
lecz stawiają pierwsze kroki w rysowaniu
realistycznych postaci, zwierząt, roślin i krajobrazów

Twoje dziecko potrafi siedzieć godzinami z kredką czy pędzlem zanurzone w rysunkowym świecie bajkowych postaci. Jego ręka porusza się coraz pewniej po kartce, a z każdym pociągnięciem ołówka czy kredki tworzy nowe, fascynujące rysunkowe opowieści. Kocha świat swoich bajkowych bohaterów, jednak coraz bardziej zaczyna go interesować świat, który go otacza. Tu zaczynają się rodzic frustracje, ponieważ nie zawsze to co widzi jego oko, potrafi przenieść na kartkę. Chcesz mu pomóc rozwijać jego rysunkowe pasje, jednak nie każe zajęcia plastyczne oferują właściwy rozwój tych umiejętności.

Wybór niewłaściwego kursu może prowadzić do zniechęcenia i braku postępów w rozwijaniu umiejętności rysunkowych i malarskich Twojego dziecka. Zamiast radości i satysfakcji, może to spowodować frustrację i utratę zainteresowania do rozwijania przez dziecko tych pasji. Potrzebuje czegoś więcej niż tylko zwykłych lekcji plastyki – potrzebuje programu, który zrozumie jego unikalne potrzeby i zdolności.

Dlatego program ART KIDS jest idealnym rozwiązaniem dla Twojego małego artysty. To lekcje rysowania i malowania skrojone na miarę Twojego dziecka. Jego autorska formuła ART KOD™, dopasowana jest do faz rozwoju twórczej aktywności dzieci oraz ich naturalnej potrzeby rysowania i malowania.

W trakcie zajęć, dzięki odpowiednim technikom, narzędziom oraz zasadom Twoje dziecko pozna klucz to tego, by obrazy, które skrywa w swojej wyobraźni z odwagą przenosić na karty papieru.

Wspieraj pasję i twórcze marzenia swojego młodego rysownika i zapisz go na kurs rysowania i malowania ART KIDS.

Jaki jest cel kursu rysunku ART KIDS opartego na naturalnych fazach rozwoju twórczej aktywności Twojego dziecka?

Nasz kurs rysowania i malowania jest stworzony z myślą o wszechstronnym rozwoju Twojego dziecka. Ruszając z nami w tę niezwykłą twórczą podroż Twoje dziecko nie tylko nauczy się rysować i malować, lecz także rozwinie wiele dodatkowych kompetencji:

 • Rozwijanie umiejętności obserwacji. Zajęcia plastyczne pobudzają zdolność do analizy i zrozumienia otaczającego świata. Dziecko uczy się zauważać detale, co jest kluczowe we wczesnym stadium rozwoju umiejętności rysowania i malowania.
 • Wprowadzanie w świat kolorów, kształtów. Poprzez zabawę z różnymi kolorami i formami, dziecko rozwijają zmysł estetyczny i zrozumienie podstaw kompozycji.

 • Wspieranie rozwoju motoryki małej. Różnorodne aktywności plastyczne, takie jak rysowanie, malowanie, czy lepienie kształtują precyzję ruchów, co ma pozytywny wpływ na zdolności manualne Twojego dziecka.

 • Stymulowanie wyobraźni i kreatywności. Poprzez ekspresyjne ćwiczenia, kreatywne gry i zabawy, analogie i metafory, Twoje dziecko zrozumie złożone pojęcia, zawiłe zasady i różnorodne elementy sztuk plastycznych, które pomogą mu rozwinąć abstrakcyjne myślenia i zdolności do patrzenia na problemy z różnych perspektyw co zapewni mu wszechstronny rozwój wyobraźni i kreatywności.

 • Odkrywanie różnych technik i materiałów plastycznych . Podczas lekcji rysownia i malowania dziecko odkrywaj różne techniki pracy z ołówkiem, węglem, kredką, farbami czy gliną. To nie tylko uczy go właściwego stosowania narzędzi czy mediów malarskich, ale także inspiruje do eksperymentowania z technikami, łączenia ich i tworzenia nowych ciekawych efektów malarskich i rysunkowych.

 • Wzmacniać pewność siebie. Nasze pozytywne wsparcie i docenienie twórczych wysiłków Twojego dziecka sprawią, że poczuje się pewnie jako młody artysta. To zbuduje fundament, który zachęci je do dalszej twórczej aktywności w przyszłości.

Co zyska Twoje dziecko dzięki udziałowi w kursie rysowania i malowania ART KIDS?

Zajęcia plastyczne mają wielostronny wpływ na rozwój Twojego dziecka. Angażują wiele obszarów jego inteligencji umożliwiając rozwijanie różnorodnych umiejętności, nie tylko w sferze twórczych działań.

Dzięki programowi ART KIDS Twoje dziecko:

 • nauczy się je, jak właściwie stawiać linie, kreseczki, kropki i plamy, aby mogło z łatwością przenieść na papier to, co widzi w swojej wyobraźni. Ta podstawowa umiejętność pozwoli na rozwinięcie technik rysowania, które są kluczowe w tworzeniu coraz bardziej skomplikowanych dzieł.

 • nauczy się identyfikować nie tylko podstawowe kształty, lecz także rysować znacznie bardziej skomplikowane figury. Ta umiejętność jest niezbędna, jeżeli chce, aby jego prace były bogate w szczegóły i detale oraz stawały się coraz bardziej atrakcyjne i oryginalne.

 • zgłębi tajniki teorii kolorów, ucząc się, jak połączyć podstawowe barwy, aby stworzyć kolory pochodne i nowe, unikalne odcienie. Ta umiejętność nie tylko wzbogaci jego prace plastyczne, lecz także otworzy przed nim nowe możliwości wyrażenia emocji i pomysłów za pomocą koloru;

 • rozwinie umiejętność obserwacji i skupiania się na drobnych detalach. Praktyczne ćwiczenia na spostrzegawczość, pomogą mu nie tylko zwiększyć precyzję w dostrzeganiu proporcji, światłocienia, tekstury czy kompozycji obrazu w rysowaniu obserwowanych przedmiotów, lecz także zwiększą spostrzegawczości i uważności w codziennym życiu.

 • rozwinie koordynację ruchową i zwiększy precyzję ruchów dzięki korzystaniu z różnorodnych materiałów i narzędzi plastycznych. Taka praktyka zwiększa nie tylko precyzję w rysowaniu i malowaniu, ale również wpływa pozytywnie na jego zdolności motoryczne w codziennym życiu.

 • rozwija swoje słownictwo i umiejętności komunikacyjne. Poprzez angażujące opowieści i narracje, które towarzyszą procesowi twórczemu, dziecko zaczyna lepiej wyrażać swoje myśli i emocje, zarówno werbalnie, jak i wizualnie.
 • nabierze pewności siebie i w swoje umiejętności artystyczne. Ta pewność przełoży się na inne aspekty życia, zachęcając je do podejmowania nowych wyzwań z odwagą i zapałem.

 • doświadcza stanu FLOW – momentu, w którym czas zdaje się zatrzymać, a wszystkie zmysły są skupione na tworzeniu. Ta umiejętność wejścia w stan głębokiego skupienia nie tylko wzbogaca jego doświadczenie artystyczne, lecz także pozwala wypracować tę umiejętność tak, by stosować ją i w innych dziedzinach życia.

Czego nauczy się Twoje dziecko w trakcie kursu rysunku ART KIDS?

 • Pozna METODĘ OMDT i formułę ART KOD™, która pozwoli mu sukcesywnie rozwijać twórczą aktywność.
 • Oswoi ARTYSTYCZNE ABECADŁO i nauczy się właściwie wykorzystywać 12 elementów sztuk plastycznych, by móc samodzielnie tworzyć niezwykłe ilustracje.
 • Rozgryzie KODEKS 8 ZASAD ARTYSTYCZNYCH, które sprawią, że jego ilustracje będą przyciągały oko i uwagę odbiorcy.

 • Odkryje KLUCZ DO MISTRZOSTWA i pozna 8 taktyk, które poprowadzą go do rozwoju mistrzowskich umiejętności rysunkowych i malarskich.

 • Nauczy się korzystać z ART MAPY i TWÓRCZEGO KOMPASU, które poprowadzą go przez etapy tworzenia pierwszych gatunków malarskich i rysunkowych: pejzaże, budynki i budowle, portrety zwierząt i ludzi, martwą naturę, abstrakcję.
 • Doświadczy EFEKT WOW i pozna arkana wybranych techniki sztuk plastycznych, takich jak ołówek, węgiel, akwarela, pastele suche i olejne, akryl i inne, które zachwycą odbiorców kompozycją, kolorem, teksturą.

OPINIE NASZYCH UCZNIÓW I ICH RODZICÓW

Zdecydowanie polecam ten kurs! Moja 9-letnia córka po tych zajęciach potrafi rysować ulubionych bohaterów bajek z niesamowitą precyzją. Jestem również zaskoczony, jak łatwo nauczyła się malować farbami akrylowymi i pastelami, co znacznie poszerzyło jej umiejętności. Wcześniej używała wyłącznie kredek ołówkowych i plakatówek. Teraz już zainwestowaliśmy w całą skrzynię artystycznych skarbów :)!

mama Tosi


Jestem pod wrażeniem kursu. Mój 8-latek nigdy wcześniej nie był, aż tak zainteresowany rysowaniem. Zdecydowanie bardziej lubił piłkę. Po pierwszych zajęciach tak się wciągnął, że teraz całymi dniami rysuje zwierzęta i postacie ludzi. Najbardziej cieszą mnie jego postępy w rysowaniu twarzy i ciał. Zaczął zwracać uwagę na proporcje i cienie. Dziś marzy o tym, aby rysować portrety radosnych ludzi i karykatury smutasów :)! Bardzo polecam. Świetne podejście do dzieciaków!

mama Maksa

Dziękujemy za niesamowite zajęcia! Moja 9-letnia córka uwielbia je. Kocha malować. Jej pokój często wyglądał jak pobojowisko. Farby były wszędzie. Nie nadążaliśmy je kupować. Po zajęciach nauczyła się korzystać jedynie z kolorów podstawowych i tworzy samodzielnie własne kolorki. Jestem pod wrażeniem tego, jak jej prace stały się przez to takie bardziej malarskie. I to co też jest ważne, nauczyła się samodzielnie dbać o pędzle. Kiedyś były niemal jednorazowe :)! Szczerze polecam zajęcia i dzieciom, i rodzicom!

mama Małgosi

Jesteśmy zachwyceni efektami kursu. Nasza 9-letnia córka zawsze było bardzo kreatywne, ale brakowało jej wiedzy, jak radzić sobie z poszczególnymi etapami rysowania. Dzięki zajęciom nauczył się jak krok po kroku tworzyć bardziej złożone prace. Udział w programie zdecydowanie poprawił jej umiejętności. Już dziś planuje naukę w liceum plastycznym.

tata Krysi

Jestem niesamowicie wdzięczny za zaangażowanie i troskę, z jaką prowadzone są te zajęcia. Nauczyciele są bardzo cierpliwi i zawsze gotowi pomóc. Dzięki temu moja 8-letnia córka nauczyła się rysować niezwykłe obrazy, co z pewnością wynika też z indywidualnego podejścia nauczycieli. Za każdym razem czekam na kolejną niezwykłą pracę.

mama Gabrysi

Wybierz kurs rysowania dla swojego dziecka!

Opłatę za cały kurs plastyczny ART KIDS VIP | PRO można dokonać jednorazowo we wrześniu lub w comiesięcznych ratach. Jeśli uczestnik dołączą do kursu w trakcie roku szkolnego, cena kursu jest proporcjonalnie pomniejszona o ilość zajęć, które się już odbyły. W trakcie roku szkolnego można dołączyć do zajęć pod warunkiem wolnych miejsc w grupie.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zapisać dziecko na kurs?2023-08-02T19:13:10+02:00

Wejdź w wybrany kurs i wyślij zgłoszenie przez formularz REZERWUJĘ MIEJSCE. Po otrzymaniu zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą, aby przypisać dziecko do odpowiedniej grupy.

Kiedy zaczynają się zajęcia w nowym roku szkolnym?2024-07-04T19:59:57+02:00

Zajęcia w roku szkolnym 2023/2024 rozpoczynają się 9 września.

Ile razy w tygodniu odbywają się zajęcia kursów rocznych?2024-07-04T19:59:01+02:00

Zajęcia kursów rocznych odbywają się 1 raz w tygodniu.

Jak długo trwają zajęcia?2024-07-04T20:00:36+02:00

Zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 6 lat trwają 60 min, natomiast zajęcia dla dzieci powyżej 6 lat i dorosłych trwają 90 min, czyli 2 godziny lekcyjne po 45 minutowe.

Ilu jest uczestników w grupie?2023-08-24T09:35:02+02:00

Grupy dla dzieci od 5 do 6 lat liczą od 5 do 8 osób. Pozostałe grupy liczą od 5 do 10 uczestników. Dopuszcza się okazjonalny udział w zajęciach 2 dodatkowych osób, jeśli są to uczestnicy oczekujący na uruchomienie kolejnej grupy lub odrabiający swoje nieobecności.

Czy grupy są zróżnicowane pod względem wieku lub poziomu zaawansowania uczestników?2024-07-04T20:02:52+02:00

Tak. Uczestnicy są przydzielani do grup ze względu na wiek, ale też ze względu na umiejętności oraz poziom zaawansowania. Granica wiekowa nie wyznacza nam sztywno granicy przydziału. W dużej mierze to poziom zaawansowania i umiejętności uczestnika (kontynuujący naukę, początkujący) jest główną determinantą podziału.

Czy zajęcia prowadzi jeden nauczyciel?2023-08-24T09:41:36+02:00

Nie. Grupa może mieć nauczyciela wiodącego, jednak wybrane zagadnienia mogą też prowadzić inni nauczyciele. Pozwala to na wprowadzenie różnorodności i innego spojrzenia na wybrane zagadnienia. Poszerza tym samym spektrum zdobywanej wiedzy przez uczestnika. Nad realizacją programu w poszczególnych grupach czuwa Rada Pedagogiczna i twórczyni programu ART KOD™ Ilona Hałazińska

Kto prowadzi zajęcia?2023-08-24T09:43:24+02:00

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę. Są to instruktorzy sztuk plastycznych, artyści – plastycy, pedagodzy specjalizujący się w sztukach plastycznych i użytkowych, którzy zostali przeszkoleni w zakresie naszej metodyki prowadzenia zajęć OMDT i formuły autorskiego programu ART KOD™.

Czy moje dziecko może samo wracać do domu?2023-08-24T09:45:31+02:00

Tak. Dziecko może samodzielnie wracać po zajęciach do domu pod warunkiem otrzymania przez nas zgody rodzica/opiekuna prawnego na samodzielny powrót dziecka do domu. O wzór takiej zgody można poprosić opiekuna grupy lub wysłać prośbę na adres sekretariat@malowanakuznia.pl lub znaleźć ją w panelu kursanta.

Czy zajęcia odbywają się w ferie i przerwy świąteczne?2023-08-24T09:52:37+02:00

Nie. Lekcje w okresie ferii, wakacji i przerw świątecznych nie odbywają się. Zajęcia w roku szkolnym odbywają się w tym samym czasie, co w szkole tradycyjnej. Terminarz roku szkolnego, który znajduje się na stronie internetowej szczegółowo określa dni wolne od zajęć.

Czy w trakcie zajęć będą robione zdjęcia?2023-08-24T09:56:57+02:00

Tak. Podczas zajęć tworzona jest dokumentacja fotograficzna, zarówno powstających prac, jak i dzieci w trakcie pracy z poszanowania ich wizerunku oraz za zgodą ich samych, jak również ich rodziców/opiekunów prawnych. Zgodę taką rodzice lub dorośli uczestnicy wyrażają podczas podpisywania umowy.

Gdzie będą publikowane zdjęcia z zajęć i zdjęcia prac uczestników kursów?2023-08-24T10:06:58+02:00

Wybrane zdjęcia mogą być publikowane na naszej stronie internetowej, w Wirtualnej Galerii Prac Uczniów, na naszych profilach w mediach społecznościowych oraz udostępniane rodzicom lub dorosłym uczestnikom do pobrania, jako zdjęcia pamiątkowe z zajęć. Służą one wyłącznie promowaniu naszych zajęć oraz twórczości dzieci i dorosłych oraz pokazywaniu efektów prac naszych uczniów. Szczegółowe informacje znajdują się w POLITYCE PRYWATNOŚCI.

Jaka jest wysokość czesnego (opłaty za kurs)?2023-08-24T10:13:18+02:00

Cena lekcji dla dzieci w wieku od 5 do 6 lat wynosi 70 zł. Każda lekcja trwa 60 minut. W przypadku podpisania umowy całorocznej cena lekcji wynosi 60 zł. Rabaty przewidziane są dla uczestników kontynuujących naukę po pierwszym pełnym roku udziału z zajęciach oraz w pakietach rodzinnych na każdego kolejnego uczestnika kursu.
Cena lekcji dla dzieci w wieku powyżej 6 lat i dorosłych wynosi 45 zł w przypadku podpisania umowy 40 zł. Pojedyncze zajęcia obejmują dwie godziny lekcyjne czyli 90 minut. Zatem koszt pojedynczych zajęć wynosi 90 zł lub po podpisaniu umowy 80 zł .
Cena całego kursu jest sumą 70 lekcji pomnożonych przez cenę.
Opłatę za kurs można zapłacić jednorazowo lub w równych miesięcznych ratach.
Jeśli uczestnik dołączy do kursów w trakcie roku szkolnego cena kursu jest pomniejszona o liczbę lekcji, które się już odbyły.
PRZYKŁAD:
Uczestnik dołączył do kursu we wrześniu. Zajęcia kończą się w czerwcu następnego roku. Jest osobą początkującą. To jego pierwszy rok nauki. Podpisała umowę. Wybrał pakiet podstawowy, bez VOD.
Cena kursu: 70 lekcji x 40 zł = 2800 zł
Czesne miesięczna (10 rat): 2800 zł : 10 miesięcy = 280 zł

Do kiedy należy dokonać płatności czesnego za kurs?2023-08-24T10:16:05+02:00

Płatności za kurs dokonywać należy zgodnie z otrzymanym indywidualnym harmonogramem rat płatnych z góry do 5-ego każdego miesiąca przelewem na konto podane w umowie. W przypadku opłat jednorazowych z góry do końca września.

Czy jest pobierana dodatkowa opłata np. wpisowe?2023-08-24T10:18:52+02:00

Nie. Poza czesnym, przy podpisaniu umowy, nie pobieramy wpisowego.

Czy mogę odliczyć sobie koszt zajęć w czasie ferii lub przerw świątecznych?2023-08-24T10:22:17+02:00

Nie. Nie można odliczyć sobie kosztów zajęć za okres ferii, przerw świątecznych czy dodatkowych dni wolnych ujętych w naszym terminarzu roku szkolnego. Lekcje, które przypadłyby w tym okresie nie są ujęte w programie, a tym samym w cenie kursu. Cena kursu obejmuje wyłącznie dni, w których odbywają się zajęcia. Zatem miesięczną ratę czesnego wypadającą w miesiącu, w którym są święta czy ferie, również należy opłacić, ponieważ dotyczy ona godzin, które się odbyły lub dopiero się odbędą w kolejnych okresach. Jest on uśrednioną kwotą wynikającą z podzielenia należnej opłaty za kurs na określoną ilość rat.

Jak mogę dokonać opłaty czesnego?2023-08-24T10:24:32+02:00

Opłaty czesnego można dokonać wyłącznie przelewem na nasze konto, które znajdziesz w zakładce kontakt. Nie przyjmujemy wpłat gotówkowych.

Czy mogę za lekcje zapłacić nauczycielowi przed zajęciami?2024-07-04T20:03:45+02:00

Nie. Nauczyciel nie jest upoważniony do przyjmowania jakichkolwiek wpłat i wystawiania dokumentów potwierdzających ich przyjęcie. Ponadto wszelkie tego typu działania odciągałyby go od prowadzenia zajęć, co odbywałoby się ze szkodą dla uczestników zajęć. Opłat za lekcje należy dokonywać przelewem na nasz rachunek bankowy, który znajduje się w zakładce KONTAKT. W przypadku pierwszych lekcji próbnych opłatę należy dokonać przed zajęciami, a nauczycielowi okazać dowód wpłaty.

Czy mogę otrzymać dokument potwierdzający zakup kursu w postaci paragonu lub faktury?2023-08-24T10:30:21+02:00

Tak. Na każdy zakupiony kurs wystawiony jest dokument zakupu. Standardowo wystawiane są paragony zakup, które otrzymasz po zarejestrowaniu przez nas wpłaty na swoją skrzynkę mailową.

Faktury na firmę wystawiam wyłącznie na prośbę osoby zainteresowanej. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie takiej prośby oraz podanie danych do faktury tj.: nazwę i adresu firmy oraz numer NIP. UWAGA! Po wystawieniu paragonu nie będzie można wystawić faktury na firmę.

Czy trzeba przynosić własne materiały i przybory plastyczne na zajęcia?2023-08-24T10:36:15+02:00

Nie. Nie ma konieczności przynoszenia własnych materiałów i przyborów plastycznych na zajęcia. Wszystkie materiały dydaktyczne, w tym materiały plastyczne i narzędzia zapewniamy podczas zajęć. Uczestnicy w pełni korzystają z wyposażenia pracowni. Jeśli jednak uczestnicy mają własne materiały lub narzędzia, którymi lubią pracować, mogą z nich korzystać. W takim przypadku prosimy o ich oznaczenie. Nie odpowiadamy za ich zgubienie, zużycie czy zniszczenie w trakcie zajęć. Nie zwracamy w zamian materiałów z pracowni.

Czy muszę podpisywać umowę?2023-08-24T10:48:06+02:00

Tak. W dwóch próbnych zajęciach można uczestniczyć bez podpisywania umowy. Następnie musisz podpisać umowę na świadczenie usługi edukacyjnej. Wynika to z troski o bezpieczeństwo uczestników, zabezpieczenie wzajemnych zobowiązań oraz dopełnienie obowiązków formalno-prawnych .

Czy mogę zrezygnować z kursu po podpisaniu umowy?2023-08-24T10:50:06+02:00

Tak, choć będzie nam przykro. Umowę można w każdym momencie wypowiedzieć bez podawania przyczyn zachowując okres miesięcznego wypowiedzenia. Wówczas też nastąpi końcowe rozliczenie umowy za okres jej obowiązywania.

Czy mogżna wziąć udział w zajęciach „na próbę” zanim podpiszę umowę?2023-08-24T10:52:50+02:00

Tak, można wziąć udział w dwóch pierwszych zajęciach na próbę bez podpisywania umowy. Po nich musi nastąpić deklaracja i podpisanie umowy.

Czy można zapisać się na zajęcia w trakcie trwania kursu?2023-08-24T10:55:25+02:00

Zapisy na zajęcia są prowadzone przez cały rok szkolny pod warunkiem wolnych miejsc w grupie lub utworzenia dodatkowych grup. Wówczas cena kursu zostanie pomniejszona o ilość lekcji, które się już odbyły. Wówczas też zostanie przygotowany indywidualny harmonogram miesięcznych rat czesnego liczony od momentu dołączenia do grupy, aż do zakończenia zajęć w czerwcu.

Czy można zmienić grupę w trakcie roku szkolnego?2023-08-24T10:57:41+02:00

Tak. Istnieje możliwość zmiany grupy pod warunkiem wolnych miejsc w grupie.

Co zrobić, gdy nie mogę uczestniczyć w zajęciach (choroba, wyjazd, itp.)?2023-08-24T10:59:28+02:00

W sytuacji, gdy uczeń nie może uczestniczyć w zajęciach, należy ten fakt niezwłocznie zgłosić telefonicznie lub SMS 696 475 482, 502916070 lub / i mailowo: sekretariat@malowanakuznia.pl Jest to warunek konieczny, by mieć prawo do odrobienia nieobecności.

Czy trzeba płacić za zajęcia, na których jest się nieobecnym?2023-08-24T11:01:57+02:00

Tak. Nieobecność na zajęciach nie zwalnia uczestnika z obowiązku zapłaty za kurs. W cenę kursu wliczone są wszystkie materiały, które uczestnik wykorzysta na kolejnych zajęciach oraz czas prowadzącego, który bez względu na nieobecność uczestnika, prowadzi zajęcia. Nieobecny uczestnik ma prawo skorzystać z możliwości odrobienia zajęć w innym terminie (nie później niż 30 dni po powrocie) w uzgodnionej wcześniej grupie lub na zajęciach dodatkowych lub skorzystać z materiałów dydaktycznych, które znajdują się na platformie kursowej (PAKIET VIP), aby samodzielnie nadrobić materiał. Nieobecność na zajęciach nie uprawnia do zwrotu kosztów za zajęcia.

Czy zajęcia na których się nie było przepadają?2023-08-24T11:04:59+02:00

Nie. Zajęcia te można odrobić w innej grupie pod warunkiem, że nieobecność była przed zajęciami zgłoszona. O możliwości odrobienia zajęć w pracowni decyduje nauczyciel prowadzący. Można też skorzystać z materiałów dydaktycznych znajdujących się na platformie kursowej (PAKIET VIP) i samodzielnie nadrobić materiał.

Z jakim wyprzedzeniem należy przyjść na zajęcia?2023-08-24T11:06:28+02:00

Na zajęcia uczestnik powinien przyjść nie wcześniej niż 10 min przed rozpoczęciem zajęć.

Czy mogę nie płacić za zajęcia, jeśli uczestnik miał dłuższą nieobecność (np. 1 lub 2 miesiące)?2023-08-24T11:08:32+02:00

Nie. Jeżeli umowa nie została wypowiedziana, uczestnik ma obowiązek uiszczania opłaty za kurs. Ma natomiast możliwość odrobienia zajęć w innym terminie . Umowa gwarantuje mu miejsce w grupie. Jeśli dokona wypowiedzenia umowy z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia, wówczas nie będzie miał obowiązku dokonywania opłat. Jeśli jednak będzie chciał ponownie wrócić do wcześniejszego trybu nauki, może się zdarzyć, że jego miejsce zajmie inna osoba.

Czy zdarzają się zmiany planu zajęć w trakcie roku szkolnego?2023-08-24T11:10:28+02:00

Tak. Mogą zdarzyć się zmiany planu zajęć np. z powodu choroby nauczyciela, uroczystości okolicznościowych uczestników (np. zielone szkoły) lub likwidacji zajęć w przypadku, gdy liczba uczestników w grupie zmniejszy się i wyniesie mniej niż 5 osoby. Wówczas może nastąpić przeniesienie uczestników do innej grupy, a w przypadku kolizji terminów wypowiedzenie umowy za porozumieniem stron i bez okresu wypowiedzenia. W przypadku choroby nauczyciela, zostanie podany inny, dodatkowy termin do odrobienia zajęć.

Czy uczestnicy zabierają prace do domu?2023-08-24T11:13:13+02:00

Prace są własnością uczestnika lecz nie są wydawane uczniom zaraz po zajęciach. Prace są przechowywane w imiennej teczce uczestnika przez cały rok szkolny i wydawane po zakończeniu rok szkolnego. Jest to celowy zabieg, aby dzieci mogły pracować nad pracą i dopracowywać szczegóły, wracać do nich i wraz z nauczycielem obserwować swój progres.

Kiedy mogę odebrać wszystkie prace?2023-08-24T11:14:45+02:00

Prace można odebrać po zakończeniu roku szkolnego lub do 30 dni od momentu zakończenia umowy. Po tym okresie prace mogą zostać utylizowane.

Jak mogę podpisać umowę na prowadzenie zajęć?2023-08-24T11:18:21+02:00

Po przesłaniu zgłoszenia i przypisaniu uczestnika do odpowiedniej grupy przygotowywana jest umowa, którą rodzić, opiekun lub dorosły uczestnik podpisuje elektronicznie poprzez zaufany portal służący do podpisywania umów AUTENTI (https://autenti.com/) . Rodzic / opiekun otrzymuje umowę mailem podanym w formularzu zgłoszeniowym w formie PDF, a swój podpis weryfikuje kodem sms otrzymanym na swój numer telefonu (podanym w formularzu zgłoszeniowym).

Zobacz, jakie prace plastyczne podczas nszych lekcji rysowania i malowania wykonały dzieci w wieku od 7 do 9 lat

Przejdź do góry