Każdego roku wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy letnich wakacji. To czas beztroskiej zabawy i odpoczynku. To również pora, kiedy dzieciaki nadrabiają “zaległości” w doskonaleniu własnych pasji. Poszukują nowych wyzwań, trenują swoje umiejętności. Z radością oddają się swoim pasjom – rysowaniu, malowaniu, jeździe konnej, tańcu, itp.

Nie inaczej dzieje się w Malowanej Kuźni. Dzieci i młodzież, która kocha malować i rysować również w wakacje nie rozstaje się z naszą pracownią.

Prowadzone przez nas całoroczne kursy trwają od września do czerwca. Podczas wakacji natomiast w naszych pracowniach w Poznaniu i w Kamionkach odbywają się tygodniowe, całodzienne plenery, jak również kilkugodzinne warsztaty tematyczne. Ich tegoroczną tematykę, możesz sprawdzić tutaj

Początek lipca w pracowni w Kamionkach upłynął nam pod znakiem “Wędrówek z pędzlem przez pola, łąki i lasy”. W poznańskiej pracowni natomiast odwiedzaliśmy ze szkicownikiem zielone zakątki miasta Poznania.

Dlaczego warto zapisać dziecko na plener wakacyjny z Malowaną Kuźnią?

Nauka rysowania i malowania wymaga treningu i cierpliwości. Dlatego, jeśli dziecko chce nauczyć się rysować z pewnością, warto zapisać je na całoroczny kurs, który gruntownie, od podstaw wprowadzi je w tajniki rysowania i malowania.

Plenery są doskonałą formą spędzania wolnego czasu w trakcie wakacji. To okazja do zabawy i nauki podczas której doskonalimy umiejętności rysowania i malowania. Uczestnicy otrzymują wiele rad i wskazówek, które pozwalają im stworzyć wiele pięknych ilustracji w różnych technikach. Plenery są świetną okazją dla dzieci, które chciałyby dołączyć do grona naszych uczniów. Dzięki nim mogą sprawdzić, czy forma prowadzonych przez nas zajęć im odpowiada i czy rodząca się fascynacja rysowaniem i malowania daje im radość i satysfakcję.

W naszych ostatnich plenerach brały udział dzieci już od 6 do 12 roku życia. Poniżej możecie zobaczyć, jak spędzaliśmy wspólnie czas i co powstało podczas naszych tegorocznych plenerów w Kamionkach i w Poznaniu.

Galeria prac uczestników letniego pleneru