[table id=8 /]

Zimowe ferie i letnie wakacje dla kreatywnych dzieciaków

Półkolonie artystyczne

Nasze półkolonie artystyczne są skierowane dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Odbywają się w formie pięciodniowych warsztatów w takcie, których łączymy i przeplatamy różne dziedziny sztuki. W trakcie półkolonii, w zależności od przewodniej tematyki turnusu, uczestniczymy w warsztatach teatralnych i kabaretowych, rysunkowych i malarskich, rękodzielniczych i rzemieślniczych oraz muzycznych i kulinarnych. Program półkolonii jest często zwartą fabułą, w której uczestnicy stają się bohaterami opowieści,  które wspólnie tworzą. Projektują i tworzą dekorację, stroje, atrybuty swoich bohaterów, wykorzystując przy tym poznawane, w trakcie półkolonii, techniki sztuk plastycznych i sztuk użytkowych.

Czytaj więcej …

Obozy fabularne

Nasze obozy fabularne są doskonałą alternatywą na spędzanie letnich wakacji przez dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Odbywają się w zaprzyjaźnionych i sprawdzonych ośrodkach wypoczynkowych na terenie województwa wielkopolskiego. Trwają 8 dni od soboty do soboty lub od niedzieli do niedzieli. Stanowią świetną okazją na pierwszy samodzielny wyjazd wakacyjny dla dzieci młodszych. Niewielka odległość od rodzinnego domu, daje im poczucie bezpieczeństwa, a rodzicom możliwość odwiedzenia swoich pociech w trakcie trwania obozu. Program obozu ma w całości charakter fabularnej gry miejskiej i terenowej. Uczestnicy obozu wspólnie tworzą tematyczne gildie (wioski), w których życie mieszkańców przeplata się z „rutyną” dnia codziennego i przygodą. W takcie codziennego życia w gildii poznajemy sztukę i rzemiosło, które staje się użyteczne i pomocne w wyprawach i poszukiwaniu przygody pośród leśnych kniei.

Czytaj więcej …

Plenery malarskie, rysunkowe oraz sztuk plastycznych i użytkowych

Nasze plenery artystyczne to propozycja twórczego spędzania letnich wakacji dla miłośników rysunku, malarstwa, plastyki i rękodzieła. W poszczególnych plenerach artystycznych mogą uczestniczy zarówno dzieci w wieku od 6 do 13 lat, młodzież od 13 do 17 lat. Plenery artystyczne w wybranych grupach wiekowych odbywają się w systemie tygodniowym lub weekendowym.  W zależności od tematu pleneru uczestnicy zapoznają się z historią sztuki, poznają techniki rysunku i malarstwa lub sztuki użytkowej. Uczą się nie tylko sztuki rysowania, malowania czy samego tworzenia przedmiotów użytkowych, lecz przede wszystkim sztuki obserwacji, analizy otaczającej nas przestrzeni i przekuwania naszych obserwacji oraz zmysłów na artystyczne projekty malarskie, rysunkowe czy użytkowe.

Czytaj więcej …